piknik_2010W piątek 27.08.2010r. Środowiskowy Dom Samopomocy ,,Na Skarpie”, wspólnie z Radą Sołecką oraz Ochotniczą Strażą Pożarną w Gozdowie  zorganizował „Integracyjny Festyn Rodzinny – Gozdowo 2010”. O godz. 16,00 kierownik ŚDS ,,Na Skarpie”, pani Dorota Szykowna dokonała uroczystego otwarcia festynu, po którym rozpoczęły się występy artystyczne. Na scenie zaprezentowali się uczestnicy ŚDS „Na Skarpie” oraz mieszkanka Gozdowa – pani Anna Kozielska. 

Następnie rozpoczęły się konkurencje sportowe i zręcznościowe m.in. rodzinne przyszywanie guzików, przeciąganie liny, rzut jajkiem oraz konkurs plastyczny. Wszystkie konkurencje były nagradzane dyplomami i upominkami. Imprezę uatrakcyjniała grupa klaunów-animatorów ,,Clown Magic”,  która przede wszystkim zabawiała najmłodszych gości malowaniem twarzy, pokazem iluzji i żonglerki, wykonywaniem baniek-gigantów itp. W czasie trwania imprezy można było zobaczyć pokazy służb prewencji Policji Powiatowej, Ratownictwa Medycznego oraz Ochotniczej Straży Pożarnej, a także walki Wojów Słowiańskich. Podczas trwania imprezy można było zwiedzać budynek ŚDS, który większość Gozdowian kojarzy z budynkiem istniejącej wcześniej Szkoły Podstawowej. Zwiedzający oprócz podziwiania zaistniałych zmian w budynku mogli zobaczyć rękodzieło artystyczne uczestników ŚDS oraz utalentowanych   mieszkańców  Gozdowa.

W trakcie festynu dla wszystkich przewidziany był poczęstunek: kiełbaski z grilla, grochówka, ziemniaki z gzikiem, chleb ze smalcem i ogórkiem oraz domowe wypieki.

O oprawę muzyczną zadbał pan Jarosław Dekret, a całą imprezę poprowadził pan Jacek Krajniak. Na zakończenie odbyła się zabawa taneczna.

Pomimo niezbyt przychylnej pogody Festyn wypadł doskonale. Przybyło wiele rodzin, które wspólnie rywalizowały w konkurencjach, brały udział w przygotowanych pokazach, konkursach i zabawach. Udała się też integracja uczestników ŚDS „Na Skarpie” (którzy w tym dniu przybyli również ze swoimi rodzinami) z mieszkańcami Gozdowa. Środowiskowy Dom Samopomocy  istnieje na tym terenie już prawie dwa lata – czujemy się  w pełni częścią tego środowiska i to pragnęliśmy pokazać. Dorota Szykowna

Była to impreza realizowana przez ŚDS wspólnie z Fundacją Dzieci Wrzesińskich w ramach projektu: Kreowanie pozytywnego wizerunku rodziny -   współfinansowanego  przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.